KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16306084

nr 1630 6084

David Wallin

(1876-1957), Sverige

Oljemålning, Signerad, mor och barn. Olja på pannå, 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 55x41 cm

David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 1 juli 2024
kl 20:36:44

David Wallin

Läs mer om David Wallin